לקבלת ייעוץ ראשוני,

אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר  המומחיות שלי

  מניסיון של מאות מטופלים, אספתי תוצאות נרחבות של טיפול במגוון פתולוגיות ומניעה של מחלות, אלו הן הפתולוגיות בהן אני מתמחה.

   

  חיידק הליקובקטר פילורי

  הליקובקטר פילורי הינו חיידק אשר חודר דרך הריר המגן על צינור העיכול. הליקובקטר פילורי הוא המזהם הנפוץ ביותר בעולם ומצוי בלמעלה ממחצית האוכלוסייה בעולם, אולם רק אצל שיעור קטן מאלו שזוהמו בחיידק, מופיעים תסמיני מחלה כלשהי.

  החיידק מתיישב בקיבה ונצמד לתאי האפיתל ברירית הקיבה, יוצר דלקת סביבו וכתוצאה מכך גורם לפגיעה בתאי דופן הקיבה, תהליך הגורם להיווצרות כיבים.

  הימצאות החיידק בקיבה מעלה את הסיכון לסרטן הקיבה וללימפומה של הקיבה, כמו כן יכול החיידק לגרום לדלקת הקיבה (גסטריטיס) ולכיבים עיכוליים.

  צרבת

  צרבת הינה עליית חומצות קיבה מהקיבה אל הוושט.

  בצורתה האקוטית נגרמת בדרך כלל כתוצאה מסטרס, אכילת מזונות חריפים או חומציים, שתייה מרובה של קפאין וכד'. בצורתה הכרונית יכולה להופיע לעיתים קרובות ואף על בסיס יומיומי. תופעה זו יכולה להוות סימן לדלקת או כוויה וושטית, או סימן מקדים למחלת רפלוקס וושטי גסטרולוגי מצב שבו מיצי הקיבה ולעיתים גם מיצי המרה זורמים בחזרה מן הקיבה אל הוושט.

  גסטריטיס – דלקת בקיבה

  דלקת קיבה הינה דלקת הנוצרת בקרום הרירי המצפה את הקיבה. במצב נורמלי, הקיבה עמידה בפני גירויים רבים ומסוגלת לשאת חומצה חזקה מאוד.

  עם זאת, כאשר מופר האיזון בחומצות הקיבה ובאנזימים הנמצאים בתוכה נוצר נזק בדפנות הקיבה הגורם לגירוי ואף לדלקת.

  אולקוס (כיב פפטי)

  כיב עיכולי (פפטי), המוכר יותר בשם אולקוס, הוא פצע בשכבה הפנימית (השכבה הרירית) המצפה את הקיבה או את התריסריון. כיבי תריסריון נפוצים יותר מכיבי קיבה, הנוצרים לרוב בשלב מאוחר יותר של החיים, בעיקר בשל לקיחת תרופות. הכיב נוצר כשמעטפת הרירית השוֹמרת על התריסריון או הקיבה נפגמת או נחלשת.

  תסמונת המעי הרגיז

  תסמונת המעי הרגיז (Irritable Bowel Syndrome, ובקיצור: IBS) הינה תופעה שכיחה ביותר בקרב האוכלוסייה בעולם המערבי. התסמונת מתאפיינת בשיבוש תפקוד ותנועתיות המעיים ללא עדות של פגמים מבניים.

  התסמינים משתנים מאדם לאדם ויכולים להתבטא במופע רחב מתסמינים קלים שאינם משפיעים כלל על אורח החיים ועד תסמינים קשים אשר פוגעים באיכות החיים במידה רבה.

  צליאק

  צליאק הינה מחלה דלקתית המערבת את מערכת החיסון ומערכת העיכול. מחלת הצליאק מאופיינת באי סבילות לחלבון בשם גליאדין, שיחד עם גלוטנין מרכיבים את הגלוטן. הגלוטן הינו חלבון המצוי בדגנים כגון: חיטה, שיפון ושעורה.

  הרגישות מתבטאת בכך שתאי מערכת החיסון הנמצאים ברירית המעי מזהים את הגליאדין הנכנס מהמזון כגורם זר, תוקפים אותו ויוצרים סביבו הליך דלקתי אשר מסב נזק לרקמה הרירית. הפגיעה ברירית המעי ואיבוד כושר הספיגה יכולים להביא לסיבוכים כגון: תת תזונה, אנמיה, ירידה בצפיפות עצם, רגישות לסוכר החלב (לקטוז), סרטן ובעיות שונות במערכת העצבית.

  קנדידה

  קנדידה היא פטריית שמר המהווה חלק בלתי נפרד מאוכלוסיית המעיים באדם עוד מינקות.

  במצב מיטבי מערכת החיסון והחיידקים הידידותיים במעיים מפקחים ומווסתים את צמיחת הקנדידה, אך במידה ואלו נחלשים או נפגעים מתחילה הפטרייה להתרבות, ובהדרגה להשתרש על דפנות המעי, להרוס אותן ובכך לגרום לרכיבי מזון לא מעוכלים לצאת אל זרם הדם (מעי דולף).

  כל עוד מיקום הקנדידה נשאר במעיים היא אינה יכולה לגרום להדבקה, אך במידה והיא סיסטמית ונמצאת באזורים חיצוניים ישנו חשש להידבקות.

  טפילי ותולעי מעיים

  טפיל/פרזיט הינו אורגניזם המשתמש בגוף כפונדקאי על מנת להתקיים. ישנם סוגים שונים של טפילים שחלקם חיים בסימביוזה עם מערכת העיכול ואינם מזיקים. עם זאת, ישנם טפילים אשר פוגעים ברקמות הגוף ועלולים לגרום למחלות כגון דלקת מפרקים ומחלת קרוהן.

  טחורים

  יציאת טחורים הינה תופעה שכיחה המתבטאת ברקמות נפוחות המכילות וורידים בפי הטבעת או בחלק התחתון של החלחולת.

  טחורים חיצוניים הבולטים אל מחוץ לפי הטבעת נקראים טחורים חיצוניים, ואילו אלו הנשארים בחלחולת נקראים טחורים פנימיים. הטחורים יכולים לבלוט, לדמם, להביא להיווצרותו של קריש דם ואף לגרום לדלקת.

  סבוראה

  סבוריאה מתבטאת בהופעת קשקשים שומניים ולעיתים צהבהבים על עור הפנים.

  דלקת עור סבוראית מתבטאת בהופעת קשקשים יבשים או שומניים (תלוי בהפרשת סבום) באזור הקרקפת, צידי האף, גבות, אוזניים, מאחורי האוזניים ולעתים אף בבית השחי והמפשעות.

  לרוב, מופיעה הקשקשת ביחד עם תסמינים של אודם וגרד.

  אקנה

  אקנה הינה בעיית עור נפוצה המאופיינת בדלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות.

  אקנה מתפתחת כאשר אנדרוגנים (הורמוני מין גבריים) מגרים את תאי תעלת הזקיק לייצור קרטין (תאי עור) ואת בלוטת החלב לייצור עודף של חומרים שומניים המכונים סבום. תהליך הפגיעה מתחיל בפתח תעלת הזקיק.

  התפתחות האקנה וחומרתו תלויים בשינויים ההורמונליים, יצירת הקרטין ונוכחות חיידקים. האקנה שכיחה בגיל ההתבגרות (פצעי בגרות) בשל השינויים ההורמונלים אך יכולה להופיע בכל גיל.  לרוב, הפצעים מופיעים במצח, לחיים, סנטר, גב וחזה וחומרתם משתנה מאדם לאדם.

  פסוריאזיס

  פסוריאזיס או ספחת היא מחלת עור דלקתית כרונית המאופיינת בהתקפים.

  בקרב החולים תאי העור (קראטנוציטים) מיוצרים בקצב מוגבר (עד פי 1,000 מהרגיל). במצב נורמאלי מתפתחים תאי העור ונעים מהשכבה התחתונה (בסיסית) של העור ועד לשכבה העליונה (קרנית) בפרק זמן של כ- 28 ימים. אצל חולי פסוריאזיס תהליך יצירת התאים מוגבר ונמשך כ- 3-4 ימים. כתוצאה, התאים העליונים ביותר לא מספיקים למות ולנשור ונוצרת שכבה כסופה לבנה דמויית קשקשת. פסוריאזיס אינה מחלה מדבקת ולרוב מתבטאת בהתפרצויות והפוגות אשר חומרת והתפתחותן משתנות מאדם לאדם.

  ירידה בריאה במשקל

  ניקוי רעלים ועוד.

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   עוד בנושא

   להמשך קריאה

   תוספי תזונה – האם באמת צריך או שאפשר לקבל הכל מהמזון?

   אז באמת, בזמנים עברו, כאשר העולם היה נקי מרעלים, מכיוון שלא היו מכוניות, בתי זיקוק, מפעלי דשנים, פלסטיק וכו', וכאשר כל המזון שאכלנו היה אורגני ורובו לוקט באותו היום מהאדמה, יתכן מאוד שלא היינו זקוקים לתוספי תזונה. אבל...
   להמשך קריאה

   בואו נדבר על זה רגע, מה כדאי לאכול בחורף?

   ירקות כתומים הירקות הכתומים עשירים בבטא קרוטן שהופך בגוף בכבד ובדופן המעי לויטמין A. ויטמין A נחוץ לפעילות תקינה של מערכת החיסון. לויטמין זה תפקיד חשוב בחידוש תאי הגוף ובשמירה על התאים הקיימים. הוא הכרחי לחיזוק ולתפקוד המערכת החיסונית...
   להמשך קריאה

   תבלינים הם לא רק תוספת של טעם אלא גם תוספת של בריאות איתנה וטובה

   הם הערך המוסף שהופך את האוכל שלנו להרבה יותר טעים. אבל מסתבר שלא פחות (ואולי אפילו יותר) הם ערך מוסף לבריאות. מלחץ דם, סוכרת, כאבים ועד לקלקולי קיבה. תבלינים. הדברים קטנים שעושים את ההבדל הגדול. חרדל אחד התבלינים היותר משומשים בעולם...
   להמשך קריאה

   צמחי מרפא ותבלינים לחורף בריא

   הי חורף! ברוכה הבאה😊 בואו נכין את עצמנו לקראת העונה הקרה, נחזק את המערכת החיסונית, נצטייד בצמחים ובתבלינים שיסייעו לגוף להתמודד עם וירוסים ושפעות ויהפכו את החורף לחמים וטעים יותר. *ההמלצות הינן כלליות, נשים בהריון והנקה, ילדים ואנשים שנוטלים תרופות...
   להמשך קריאה

   דגנים מלאים – למה לבחור דווקא בהם?

   בטח שמעתם פעמים רבות על חשיבות הדגנים המלאים, או על קטניות.... אנשים רבים מתבלבלים ואני כאן כדי לעשות סדר. והפעם על הדגנים בכלל ועל הדגנים המלאים בפרט. אז מהם הדגנים? הדגנים הם קבוצת מזונות הכוללת מגוון רחב של תבואות. העיקריים...
   להמשך קריאה

   למה כדאי להתחיל את הבוקר עם שייק?

   כל הסיבות שיגרמו לכם לרצות להתחיל את הבוקר עם שייק בריאות עושר תזונתי – השייקים מכילים מרכיבים חיים בלבד, ולכן, הם מזינים יותר. החום הגבוה של הבישול הורס רכיבים רבים, מהרכיבים התזונתיים שבמזון שאנחנו אוכלים. שייקים מכילים שפע...
   להמשך קריאה

   ארוחות ביניים – הסוף לנשנושים

   חשוב לאכול ארוחות ביניים כדי שלא יהיו לנו פערים גדולים מידי. בין ארוחה עיקרית אחת לשנייה. שלא נגיע לארוחות רעבים מידי ונפריז בכמויות. ארוחת ביניים חשובה כדי להימנע מרעב לא מבוקר שיגרור לנשנשת ולזלילה. אם נכניס את ארוחות הביניים לתכנון היומי...
   להמשך קריאה

   מתוקים בריאים ללא סוכר

   מה כל כך רע בסוכר? צריכת סוכר מופרזת עלולה לפגוע בלבלב ולהעלות את הסיכויים לסכרת. היא מקושרת לעליה בשומן הבטני שגורם למחלות לב וכלי דם, היא פוגעת בכלי הדם ומשמשת מזון לפתוגנים - חיידקים, וירוסים, פטריות. היא משבשת את...
   להמשך קריאה

   המומחיות שלי

   מניסיון של מאות מטופלים, אספתי תוצאות נרחבות של טיפול במגוון פתולוגיות ומניעה של מחלות, אלו הן הפתולוגיות בהן אני מתמחה.   חיידק הליקובקטר פילורי הליקובקטר פילורי הינו חיידק אשר חודר דרך הריר המגן על צינור העיכול. הליקובקטר פילורי הוא המזהם הנפוץ...
   להמשך קריאה
   חברה לשיווק באינטרנט חברה לשיווק באינטרנט
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support